Bundesliga

Lewandowski do novog rekorda u golijadi Bayerna

U 3. kolu Bundeslige Bayern je svladao Herthu s visokih 5:0, a Robert Lewandowski je postigao tri pogotka.
Sport / Nogomet | 28. 08. 2021. u 22:46 Bljesak.info

Bayern je u trećem kolu Bundeslige u Münchenu s uvjerljivih 5:0 pobijedio Herthu.

Bavarci su poveli u 6. minuti nakon sjajne akciju koju je završio Müller. U 35. je bilo 2:0, a strijelac je bio Lewandowski. Poljak je time postavio vlastiti rekord od 13. uzastopnih utakmica u Bundesligi u kojima je zabio gol.

Na 3:0 povisio je Musiala u 49. minuti, a 4:0 drugim golom na utakmici postavio je Lewandowski u 70. minuti.

U 84. minuti Poljak je kompletirao hat-trick za konačnih 5:0. Lewandowski je na današnjem susretu dostigao brojku od 301 pogodaka za bavarskog velikana.

Mladi hrvatski reprezentativac Josip Stanišić igrao je za Bayern do 81. minute.

Bayern dijeli vrh s Bayerom i Freiburgom sa sedam bodova. Hertha je posljednja, jedina je bez boda.