DFB Pokal

Leipzig "petardom" izborio finale Kupa, Gvardiol pocrvenio

Prvi finalisti ovosezonskog DFB Pokala su nogometaši Leipziga koji su u reprizi prošlosezonskog finala pobijedili Freiburg u gostima s uvjerljivih 5-1.
Sport / Nogomet | 03. 05. 2023. u 00:05 Bljesak.info

Sve je u ovom susretu bilo riješeno nakon uvodnih 45 minuta, jer je Leipzig na odmor otišao s prednošću od čak 4-0. Španjolac Dani Olmo dao je prvi pogodak na susretu u 13. minuti, a već u idućem napadu bilo je 2-0 nakon gola Henrichsa.

Do kraja prvog dijela strijelci su još bili Szoboszlai i Nkunku.

Inače, nakon pogotka tri puta je do kraja prvog dijela asistirao Dani Olmo, nekadašnji igrač Dinama.

U 58. minuti Leipzig je ostao s igračem manje. Direktni crveni karton dobio je hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol zbog prekršaja.

Uz igrača više Freiburg je uspio tek zabiti počasni pogodak, u 75. minuti strijelac je bio Gregoritsch. Na kraju je još Szoboszlai realizirao jedanaesterac za konačnih 5-1 Leipziga, piše Hina.

Leipzigu je ovo četvrto finale u zadnjih pet godina, a naslov pobjednika Kupa Njemačke su osvojili samo jednom.

U srijedu će biti poznat i drugi finalist, a od 20.45 sati igraju Stuttgart i Eintracht iz Frankfurta.