Serie A

Lazio kao gost deklasirao Fiorentinu

U dvoboju devetoga kola Talijanske lige Lazio je na gostovanju u Firenci svladao Fiorentinu s čak 4-0 i probio se na treće mjesto ljestvice.
Sport / Nogomet | 10. 10. 2022. u 23:00 Bljesak.info

Lazio je do pobjede došao golovima Vecina (11), Zaccagnija (26), Luisa Alberta (85) i Immobilea (90+1).

Golijada je krenula već u 11. minuti. Matias Vecino je nadskočio obranu nakon ubačaja iz korenera i zabio za početno vodstvo.

Bila je tek 25. minuta kada je Mattia Zaccagni povećao na 2:0. Sergej Milinković-Savić je poslao odličan centaršut, a Zaccagni kao i Vecino, zabio glavom. Pietro Terracciano opet je bio nemoćan.

U nastavku su gosti nastavili s napadima i šutevima. Tresle su se prečke i promašivale obećavajuće prilike sve do finiša. Onda su u pet minuta viđena dva gola.

Prvo je Luis Alberto povisio na 3:0 u 85. minuti, da bi u sudačkoj nadoknadi Ciro Immobile naplatio sve svoje promašene prilike iz utakmice sjajnim pogotkom u rašlje za konačnih 4:0, nakon sjanog dodavanja petom Milinković-Savića.

Lazio je treći s 20 bodova, tri manje od vodećeg Napolija, dok je Fiorentina 13. s devet bodova.