Konferencijska liga

Kraj za Celtic i Fenerbahce

Norvežani nisu dozvolili nikakvo kompliciranje situacije, pa su i revanšu bili bolji golovima Solbakkena i Vetlesena. Slavija iz Praga je sa dva puta po 3:2 sredila Fenerbahce. Nakon drugog gola Yira Sora u 63.minuti za 3:1, sve je bilo jasno.
Sport / Nogomet | 25. 02. 2022. u 01:18 Bljesak.info

Nakon utakmica play offa odigranih u četvrtak dobili smo osam momčadi koje nastavljaju takmičenje u premijernom izdanju
Konferencijske lige. Neugodno iznenađenje svojim navijačima su priredili Celtic i Fenerbahce. Celtic je još u prvoj utakmici na domaćem terenu poražen od Bodo/Glimta iz Norveške 1:3, pa je teško mogao nešto uraditi u revanšu.

Dva trijumfa je ostvario Partizan u okršajima sa Spartom. Ricardo Gomes je bio glavna figura ovog revanša jer je uspio postići dva gola i zaraditi crveni karton, tačnije drugi žuti zbog simuliranja.

Daniel Høegh je na deset minuta prije kraja utakmica vratio u život Midtjylland, ali je na kraju dalje prošao PAOK na jedanesterce. Max Meyer nije pogodio u prvoj seriji.

Maccabi Tel Aviv nije nadoknadio gol zaostatka iz Eindhovena, za razliku od Vitessea koji jeste uspio savladati Rapid 2:0. Leicester City i Marseille nisu imali i opravdali su status favorita.

Osam momčadi koje je prošlo u četvrtak će čekati svoje protivnike u osmini finala. Nositelji su Lask, Gent, Copenhagen, Rennes, Roma, AZ, Feyenoord i Basel.