FA Cup

Kraj za Bournemouth, Nottingham, provukli se Leicester i Tottenham

Težak poraz je doživio nekadašnji dvostruki prvak Europe, Nottingham Forest. Blackpool koji je tek na 22. mjestu Championshipa je prošao dalje nakon čistih 4:1. Ekpiteta, Poveda-Ocampo, Hamilton i Yates su bili strijelci za domaće.
Sport / Nogomet | 07. 01. 2023. u 19:01 Bljesak.info

Tradicionalno, utakmice FA Cupa sa sobom nose velika i mala iznenađenja. Ni ovaj krug nije bio izuzetak, pa su tako eliminirani Bournemouth, Nottingham Forest i Crystal Palace. Bournemouth je stradao u duelu s vodećim sastavom Championshipa što možda i nije toliko iznenađenje, s obzirom na formu i rezultate Bournemoutha. Gosti su slavili 4:2, Anass Zaroury i Manuel Benson su bili dvostruki strijelci.

Utjehu u lošim igrama kroz prvenstvo, igrači Southamptona pronalaze kroz utakmice Kupa, Liga i FA. Danas su kao gosti savladali Crystal Palace 2:1 u gostima. Što je prva pobjeda nakon tri prvenstvena poraza. Édouard je osigurao početnu prednost Crystal Palaceu, ali su gosti napravili preokret. Ward-Prowse je spretno pogodio u 37. minuti, dok je Adam Armstrong kaznio poigravanje golmana domaćih u 68. minuti.

Leicester je tijesno slavio kod slabog Gillinghama, dok je Tottenham golom Sessegnon uspio izbaciti Portsmouth. Fulham je također prošao dalje nakon, Hull je poražen 2:0.

Od ostalih susreta, svakako treba reći kako je eliminacija QPR-a iznenađenja. Fleetwood Town je tek na 14. mjestu League One, ali ide dalje nakon slavlja 2:1.