Mašala

Konačno: Simpatični Rudeš u 25. kolu do prve pobjede

Nogometaši Rudeša ostvarili su prvu pobjedu sezone nakon što su u posljednjem susretu 25. kola SuperSport HNL-a na stadion u Kranjčevićevoj pobijedili Goricu s 2-1.
Sport / Nogomet | 04. 03. 2024. u 21:20 Bljesak.info

Rudeš je poveo u 26. minuti golom Ante Ćorića iz jedanaesterca, izjednačio je Tim Matavž u 39. minuti, nakon ubacivanja
Dine Štigleca.

Pobjednički gol za Rudeš zabio je Riad Mašala u trećoj minuti nadoknade na dodavanje Frana Karačića.

Nekadašnji hrvatski reprezentativac Ante Ćorić pamtit će ovu utakmicu kao prvu u kojoj je zabio gol od potpisa za Rudeš.

Sažetak utakmice OVDJE

Bila je to prva pobjeda Rudeša ove sezone nakon što je u 24 kola dohvatio samo četiri boda remiziravši protiv Lokomotive (0-0), Varaždina (0-0), Slaven Belupa (0-0) i Istre 1961 (0-0).

Bila je to i druga utakmicu u nizu i tek treća ove sezone da je Rudeš poveo. U prošlom kolu klub iz zapadnog dijela Zagreba je poveo 1-0 protiv Istre 1961 i na koncu izgubio 1-2, dok je u prvom kolu imao 3-0 protiv Osijeka, ali je na koncu izgubio 3-4.

S druge strane, Gorica je upisala sedmi poraz u posljednjih osam kola, javlja Hina.

Na ljestvici vodi Rijeka sa 53 boda, Hajduk je drugi s bodom manje, dok je Dinamo treći sa 48 bodova i susretom manje.

Gorica je šesta sa 30 bodova, dok je Rudeš i dalje posljednji sa svega sedam bodova.

HNL, 25. kolo:

Rudeš - Gorica 2-1 (Ćorić 26-11m, Mašala 90+3 / Matavž 39)

U nedjelju:

Rijeka - Varaždin 2-0 (Galešić 80, Mitrović 90)
Osijek - Dinamo 1-1 (Bukvić 26 / Kulenović 90+4)

U subotu:

Hajduk - Istra 1961 1-0 (Krovinović 48)
Slaven Belupo - Lokomotiva 2-3 (Štrkalj 47, Pllana 64 / Čop 5, 73-11m, Međimorec 21-ag)