Bundesliga

Gostujuće pobjede Schalkea i Kölna

Nogometaši Schalkea ostvarili su važnu pobjedu u borbi za prvoligaški spas nakon što su u susretu 31. kola njemačkog prvenstva na gostovanju porazili Mainz s 3-2.
Sport / Nogomet | 05. 05. 2023. u 23:21 Bljesak.info/Hina

Schalke je dva puta vodio (1-0, 2-1), Mainz se dva puta vraćao, no pitanje pobjednika odlučio je kazneni udarac u 12. minuti sudačke nadoknade.

Gosti su poveli u 26. minuti golom Mariusa Bultera, izjednačio je Leandro Barreiro u 53. minuti, no sedam minuta kasnije Tom Kraus je doveo goste iz Gelsenkirchena u novu prednost.

U 70. minuti je Aaron Martin zabio za 2-2, a pobjednika je odlučio gol Bultera s bijele točke u 12. minuti nadoknade. GOLOVI

Schalke je ovom pobjedom napustio zonu ispadanja, sada je 14. s 30 bodova, no njegovi glavni konkurenti imaju po utakmicu manje.

U drugom susretu večeri Köln je na gostovanju pobijedio Bayer Leverkusen s 2-1 prekinuvši niz "Apotekara" od 14 susreta bez poraza.

Sva tri gola pala su u prvom poluvremenu, oba gola za Köln zabio je Davie Selke (14, 36), dok je za domaćine strijelac bio Amine Adli (28). GOLOVI

Ovom pobjedom, nogometaši Kolna prekinuli su 31 godinu dugu tradiciju. Naime, toliko dugo nisu uspjeli povezati tri pobjede u gostima što im je sada pošlo za rukom pobjedama protiv Augsburga, Hoffenheima i sada kod Leverkusena.

Köln je sada deseti s 38 bodova, dok je Bayer šesti s 48 bodova.

Na vrhu su Bayern (62) i Borussia Dortmund (61).