Na otvranju turnira

Katar siguran na startu

Sport / Nogomet | 12. 01. 2024. u 23:11 Bljesak.info

Reprezentacija Katara je na impresivan način počela obranu naslova prvaka Azije. Na domaćem terenu, u prvoj utakmici turnira,
savladan je Libanon rezultatom 3:0. Od početka do kraja utakmice Katar je dominirao, Akram Afif je zabio dva puta, Almoez Ali jednom.
Na prvi gol se čekalo do 45. minute kada je.

Almoez Ali pronašao je u protivničkom šesnaestercu Akrama Afifa koji desnom nogom pogađa mrežu za 1:0 u završnici prvog dijela. Nakon devet minuta igre u nastavku već je bilo 2:0. Ovaj put je asistirao Mohammed Wadda dok je realizator upravo Almoez Ali.

Ovo je njegov deseti gol na Azijskom kupu, pa je tako postao treći igrač s dvocifrenim brojem golova u povijesti ovog takmičenja uz Ali Daeija i Lee Donga. U dubokoj sudačkoj nadoknadi strijelac prvog pogotka Afif oslobodio se braniča i došao do drugog pogotka za konačnih 3:0.