serie A

Juventusu derbi protiv Milana, Pjanić i Džeko pogađali za Romu

Sport / Nogomet | 21. 11. 2015. u 22:25 S. M.

Nogometaši Juventusa su u susretu 13. kola talijanske Serije A večeras u Torinu pobijedili AC Milan s 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Paulo Dybala u 66. minuti.

Juventus je tako, nakon lošeg početka sezone, upisao petu pobjedu u posljednjih sedam utakmica i preskočio Milan na šestom mjestu sa 21 bodom. Milan je sedmi sa bodom manje.

U prvom susretu 13. kola Bologna i Roma remizirali su rezultatom 2:2. Roma je tako propustila priliku da preuzme lidersku poziciju na tabeli, koju sada dijeli sa Fiorentinom i Interom koji imaju utakmicu manje.

Bod Romi donijeli su bh. reprezentativci Miralem Pjanić i Edin Džeko, koji su pogađali sa bijele točke u 52., odnosno 71. minuti. Strijelci za Bolognu bili su Adam Masina u 14. i Mattia Destro u 87. minuti iz jedanaesterca.