Za kraj uvjerljiva pobjeda

Juniori prošli u Elitni krug kvalifikacija

Nakon trijumfa u prvom kolu, te osvojenog boda kontra Republike Irske, BiH je za prolaz trebala bod u susretu protiv Crne Gore, međutim na kraju je upisana uvjerljiva pobjeda 4:0.
Sport / Nogomet | 16. 11. 2021. u 16:04 Bljesak.info

U gomili slabih rezultata i loših vijesti, jedna dobra stiže iz Bugarske. Juniorska reprezentacija BiH je bez većih problema izborila prolaz u Elitnu rundu kvalifikacija za Europsko prvenstvo naredne godine. U skupini 6, na turniru koji se igrao u Bugarskoj, BiH je na kraju zauzela prvo mjesto s sedam osvojenih bodova.

BiH je povela golom Mateja Šakote na asistenciju Krdžalića u 17. minuti utakmice. Dvije minute u nastavku su bile dovoljne da Mehmedović i Aleksandar Kahvić udvostruče prednost svoje reprezentacije. Već tada je bilo jasno da Crna Gora teško može nešto napraviti. U 58. minuti je Šakota asistent, svoj treći gol na turniru postiže Filip Čuić. Za konačan rezultat se pobrinuo Admir Bristić, 18 minuta prije kraja utakmice.

Nakon što bude kompletirano treće kolo u preostalim skupinama, biće jasniji status reprezentacije BiH prilikom žrijeba. Ždrijeb za Elitni krug kvalifikacija će biti obavljen na proljeće 2022. godine, a od 28 selekcija u ovom krugu kvalifikacija, njih sedam će izboriti plasman na Europsko prvenstvo u Slovačkoj.