La Liga

Joao Felix u derbiju potopio svoj matični klub, remi Seville i Villarreala

U derbi dvoboju 15. kola španjolske La Lige nogometaši Barcelone su na svom terenu svladali madridski Atletico 1-0.
Sport / Nogomet | 03. 12. 2023. u 23:25 Bljesak.info

Utakmica je odlučena u 28. minuti kada je polukontru i asistenciju Raphinhe u pogodak pretvorio Joao Felix.

Ovaj igrač Atletica na posudbi u Barci lijepo je prebacio gostujućeg vratara Oblaka i postigao pogodak vrijedan tri boda.

U nastavku su obje momčadi mogle do golova, ali rezultat se više nije mijenjao te se Bracelona približila vodećem dvojcu. Ima četiri boda manje od Reala i Girone. Atletico, pak, sada ima tri boda manje od Barcelone.

Zanimljivo je da se radi o 15. pobjedi Barcelone rezultatom 1-0 u prošloj i dosadašnjem dijelu ove sezone, što je rekord za bilo koju momčad u pet najboljih europskih liga u isto vrijeme.

Najzanimljiviji trenuci OVDJE

Sve prethodne nedjeljne utakmice završile su bez pobjednika, ali su barem postignuti golovi u ogledu Seville i Villarreala koji je završio 1-1.

Mreže su na Sanchez Pizjuanu mirovale sve do završnice susreta, a u 75. minuti domači navijači su se mogli veseliti. Kike Salas je postigao pogodak za 1-0, ali je samo dvije minute kasnije Villarreal izjednačio nakon što je Morales pogodio suparničku mrežu.

Gosti su u 95. minuti zabili pogodak za pobjedu, no VAR je naknadno poništio gol koji je dao Čileanac Brereton te je sve završilo podjelom bodova.

Sažetak utakmice OVDJE

La Liga, 15. kolo:

Barcelona - Atletico Madrid 1-0 (Joao Felix 28)
Sevilla - Villarreal 1-1 (Kike Salas 75 / Morales 77)
Almeria - Betis 0-0
Mallorca - Alaves 0-0

Subota:

Girona - Valencia 2-1 (Stuani 82, 88 / Duro 56)
Athletic - Rayo Vallecano 4-0 (Guruzeta 23, Espino 47-ag, I. Williams 64, N. Williams 68)
Real Madrid - Granada 2-0 (Diaz 26, Rodrygo 57)
Osasuna - Real Sociedad 1-1 (Gomez 2 / Sadiq 41)