Serie A

Inter u gostima deklasirao prvaka, uspješna i Roma

Nogometaši Intera vratili su se na vrh ljestvice talijanskog prvenstva uvjerljivom 3-0 (1-0) gostujućom pobjedom protiv aktualnog prvaka Napolija.
Sport / Nogomet | 03. 12. 2023. u 23:10 Bljesak.info/Hina

Inter je prema pobjedi usmjerio Calhanoglu (44) sjajnim udarcem sa 20-ak metara pred kraj prvog poluvremena, a na 2-0 povisio je Barella (62) koji se "prošetao" kroz domaću obranu prije no što je prevario i Mereta.

Konačni rezultat postavio Thuram (85) nakon lijepog ubačaja Cuadrada.

Sažetak utakmice OVDJE

Vodeći Inter sada ima 35 bodova, dva više od drugog Juventusa, a čak 11 više od petog Napolija koji ima isti broj bodova kao i četvrta Roma.

Nogometaši Rome preokretom u drugom poluvremenu su kao gosti svladali Sassuolo sa 2-1 (0-1) u 14. kolu talijanskog prvenstva, a hrvatski reprezentativni stoper Martin Erlić skrivio je kazneni udarac iz kojega su gosti poravnali.

Sassuolo je poveo sredinom provog poluvremena golom Matheusa Henriquea (25), no u nastavku su se stvari okrenule kada je u 63. minuti isključen Baloco.

S igračem više Roma je izborila kazneni udarac nakon starta Erlića na Kristensenu, a siguran izvođač za 1-1 bio je Dybala u 76. minuti.

Konačni preokret dovršio je Kristensen u 82. minuti, njegov je udarac pogodio stopera domaćih Tressoldija i prebacio Consiglija te završio u mreži.

Rezultati 14. kola,

Petak:

Monza - Juventus 1-2 (Carboni 90+1 / Rabiot 12, Gatti 90+4)

Subota:

Genoa - Empoli 1-1 (Malinovski 37 / Cancellieri 67)
Lazio - Cagliari 1-0 (Pedro 8)
Milan - Frosinone 3-1 (Jović 43, Pulišić 50, Tomori 74 / Brescianini 82)

Nedjelja:

Lecce - Bologna 1-1 (Piccoli 90+10-11m / Lykogiannis 68)
Fiorentina - Salernitana 3-0 (Beltran 6-11m, Sottil 18, Bonaventura 56)
Udinese - Verona 3-3 (Kabasele 16, Lucca 30, 72 / Đurić 37-11m, Ngonge 61, Henry 90+7)
Sassuolo - Roma 1-2 (Matheus Henrique 25 / Dybala 76-11m, Kristensen 82)
Napoli - Inter 0-3 (Calhanoglu 44, Barella 62, Thuram 85)