derbi

Inter svladao Romu, Pjanić isključen

Sport / Nogomet | 31. 10. 2015. u 23:19 R.I.

U derbiju 11. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je u Milanu svladao Romu sa 1:0 i tako preuzeo vodstvo na ljestvici.

Strijelac jedinog gola bio je Gary Medel u 31. minuti susreta kada je prizemnim udarcem svladao Romina vratara Szczesnyja.

Bodove Interu sačuvao je izvrsno raspoloženi vratar Samir Handanović s nekoliko sjajnih obrana. Roma je na kraju ostala s 10 igrača, jer je zbog drugog žutog kartona u 74. minuti isključen Miralem Pjanić.

Inter je sada vodeći na ljestvici sa 24 boda, jednim više od druge Rome, a tri više od Napolija i Fiorentine uz utakmicu više.

Aktualni prvak Juventus je kao domaćin svladao gradskog suparnika Torino sa 2:1 golom u samoj završnici utakmice. Juventus je poveo prekrasnim pogotkom Paula Pogbe (19), na 1-1 početkom nastavka poravnao je Cesare Bovo (51), ali tri boda "staroj dami" donio je Juan Cuadrado (90+3) minutu prije isteka sudačke nadoknade.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić ušao je u igru za Juventus u 78. minuti.