Serie A

Inter korak bliže osvajanju 20. naslova prvaka Italije

Nogometaši Intera napravili su korak bliže osvajanju 20. naslova talijanskog prvaka nakon što su u susretu 32. kola Serie A odigrali 2-2 protiv Cagliarija.
Sport / Nogomet | 15. 04. 2024. u 00:10 Bljesak.info/Hina

Inter šest kola prije kraja prvenstva ima velikih 14 bodova više od Milana i u idućem kolu u velikom gradskom derbiju može osvojiti "scudetto".

Nerazzurri su vodili 1-0 i 2-1, ali je Cagliari oba puta izjednačio, a potom u sudačkoj nadoknadi promašio veliku priliku za sva tri boda.

Domaćin je poveo u 12. minuti golom Marcusa Thurama, izjednačio je Eldor Šomurodov u 64. minuti, da bi Hakan Calhanagolu u 74. minuti iz kaznenog udarca doveo Inter u novu prednost.

Devet minuta kasnije Nicolas Viola je izjednačio, a potom u sudačkoj nadoknadi promašio zicer za pobjedu.

Najzanimljivije trenutke POGLEDATI OVDJE

Podjelom bodova je završio i ogled između Sassuola i Milana, na kraju je bilo 3-3.

Sažetak utakmice POGLEDATI OVDJE

Milan je drugi sa 69 bodova iza vodećeg Intera koji ima 83 boda.

U prvom nedjeljnom susretu aktualni prvak Napoli odigrao je pred svojom publikom 2-2 s Frosinoneom.

GOLOVI

U nedjelu je odigrana utakmica između Udinesea i Rome koja je prekinuta u 72. minuti nakon što se gostujući igrač Evan Ndicka (24) srušio na teren s bolovima u prsima.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Fiorentina i Genoa te Atalanta - Verona.

Rezultati:

Inter - Cagliari 2-2 (Thuram 12, Calhanoglu 74-11m / Šomurodov 64, Viola 82)
Napoli - Frosinone 2-2 (Politano 16, Osimhen 63 / Cheddira 50, 73)
Sassuolo - Milan 3-3 (Pinamonti 4, Lauriente 10, 53 / Leao 20, Jović 59, Okafor 84)
Udinese - Roma prekid 1-1 (Pereyra 23 / Lukaku 64)

U subotu:

Bologna - Monza 0-0
Torino - Juventus 0-0
Lecce - Empoli 1-0 (Sansone 89)

U petak:

Lazio - Salernitana 4-1 (Felipe Anderson 7, 35, Vecimo 14, Isaksen 87 / Tchaouna 16)