Serie A

Inter bez milosti protiv Monze - pukla ''petarda''

Vodeća momčad talijanske Serie A, milanski Inter, s uvjerljivih je 5-1 slavio na gostovanju u Monzi u posljednjoj subotnjoj utakmici 20. kola.
Sport / Nogomet | 13. 01. 2024. u 23:20 Bljesak.info

Po dva pogotka za Inter postigli su Hakan Calhanoglu (12-11m, 60) i Lautaro Martinez (14, 84-11m), a za konačnih 5-1 strijelac je bio Marcus Thuram (88).

Jedini pogodak za domaću momčad postigao je Matteo Pessina iz kaznenog udarca u 69. minuti.

Najzanimljiviji trenuci OVDJE

Inter je došao do 51 boda i povećao svoju prednost pred drugoplasiranim Juventusom na pet bodova, ali uz utakmicu više. Monza je s 25 bodova na 11. mjestu.

U dvoboju momčadi sa začelja ljestvice Verona je kao domaćin svladala Empoli s 2-1 i tom pobjedom privremeno izašla iz zone ispadanja.

Već u 3. minuti Milan Đurić je doveo Veronu u vodstvo. Cyril Ngonge je u 56. minuti donio domaćoj momčadi dva pogotka prednosti.

Poljak Szymon Žurkowski je smanjio na 2-1 u 64. minuti, ali gosti do izjednačenja nisu došli, iako su od 87. minute imali igrača više kad je zbog drugog žutog kartona isključen Ondrej Duda.

GOLOVI

Verona je sa 17 bodova privremeno skočila na 16. mjesto, a Empoli je s 13 bodova ostao na predzadnjoj, 19. poziciji.

Nogometaši Napolija prekinuli su niz od tri prvenstvene utakmice bez pobjede svladavši pred svojim navijačima posljednjeplasiranu Salernitanu s 2-1, golom u sučevom dodatku na kraju dvoboja.

Sažetak utakmice OVDJE

Serie A - 20. kolo

Genoa - Torino 0-0
Napoli - Salernitana 2-1 (Politano 45+4-11m, Rrahmani 90+6 / Candreva 29)
Verona - Empoli 2-1 (Đurić 3, Ngonge 56 / Žurkowski 64)
Monza - Inter 1-5 (Pessina 68-11m / Calhanoglu 12-11m, 60, L. Martinez 14, 84-11m, Thuram 88)