Serie A

Igor Tudor osvojio bod protiv Milana na San Siru

U prvijencu na klupi je slavio protiv Genoe sa 2-0, a večeras je osvojio važan bod protiv Milana na San Siru.
Sport / Nogomet | 02. 04. 2019. u 22:40 Bljesak.info

U susretu 30. kola talijanskog nogometnog prvenstva Udinese, kojeg vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, je priredio iznenađenje na San Siru odigravši 1-1 protiv Milana.

Bivši 'Vatreni' je po drugi je puta u svojoj karijeri trener Udinesea. U travnju prošle godine preuzeo je klub i spasio od ispadanja u drugu ligu, no u lipnju je napustio Udine.

Drugi put preuzeo je klub 20. ožujka i to u nezahvalnoj poziciji, na 16. mjestu sa samo jednim bodom više od zone ispadanja.

Domaćin je poveo u 44. minuti golom poljskog napadača Krzysztofa Piateka u 44. minuti, a izjednačio je Kevin Lasagna u 64. minuti. Gosti su u samoj završnici mogli i do tri boda, no Rodrigo De Paul je u kontri dva na jedan bio sebičan.

Milan je ovim rezultatom nastavio seriju loših rezultata ugrozivši četvrtu poziciju i plasman u kvalifikacije Lige prvaka. U zadnja tri kola Milan je osvojio samo jedan bod pruživši priliku Laziju da ga prestigne.

Udinese se trenutačno nalazi na 15. mjestu sa 29 bodova.