Utrka za Premijer ligu

Igmanu bod u utakmici s dva crvena, GOŠK izgubio u Bihaću

Sport / Nogomet | 26. 03. 2022. u 17:18 M.V. | Bljesak.info

Utrka za prvo mjesto u Prvoj ligi Federacije BiH nastavljena je u 19. kolu. Ni Igman ni GOŠK nisu ubilježili pobjedu, ali je Igman uspio povećati svoje vodstvo.

Igman je dočekao Budućnost iz Banovića i odigrao 1:1 na svom terenu. Konjičani su tako propustili priliku otići na još veću prednost, jer je GOŠK izgubio u Bihaću, ali mogu biti sretni i s bodom.

Gosti iz Banovića poveli su u 18. minuti preko Almedina Đerzića, a Igman je izjednačio nakon dugog pritiska preko Sedina Ljuce. Obje ekipe završile su s igračem manje, kod gostiju je u 76. minuti isključen Husić, a kod Igmana nešto kasnije Drljević.

GOŠK je u Bihaću doživio drugi poraz u sezoni i to nakon što je poveo kod Jedinstva. Dženan Haračić realizirao je jedanaesterac već u 6. minuti, no preokret su napravili Salko Jazvin u 20. i Nestor Esteche u 50. minuti.