Ligue 1

Iako pregovara o odlasku, Mbappe stvara čaraoliju za PSG

Iako još uvijek igraju bez Lionela Messija, Neymara i Sergija Ramosa, PSG je pokazao da je ipak nivo iznad svih u Francuskoj.
Sport / Nogomet | 20. 08. 2021. u 23:29 Bljesak.info

PSG je kao gost savladao Brest s 4:2 u 3. kolu Ligue 1 i trenutno je vodeći tim prvenstva s maksimalnim učinkom.

Iako još uvijek igraju bez Lionela Messija, Neymara i Sergija Ramosa, PSG je ipak nivo iznad svih u Francuskoj.

Iako je Brest u petak postigao dva gola, ipak nije mogao iznenaditi super tim iz Grada svjetlosti.

Do vodstva je tim Mauricija Pochettina stigao u 23. minuti, a za prednost od 1:0 pobrinuo se Ander Herrera sjajnim pogotkom.

PSG je nastavio pritiskati i nakon vodećeg gola, a to im se isplatilo u 36. minuti kada stižu do 2:0,  a glavom je znalački pogodio Kylian Mbappe.

Brest u 42. minuti stiže do smanjenja rezultata. Honorat je iskoristio nepažnju odbrane i zabio je za 2:1.

Tim se rezultatom otišlo na odmor, a u nastavku su oba tima imala svoje prilike za postizanje gola.

PSG do povećanja vodstva dolazi u 73. minuti. Idrissa Gueye je prekrasno zabio za 3:1.

Brest se nije predavao. Pogotkom Mounieja u 85. minuti došli su do 3:2, ali snage za nešto više ipaak nisu imali.

PSG je pobjedu potvrdio u sudačkoj nadoknadi, a konačnih 4:2 postavio je Angel Di Maria.