Champions League

Rakitićev i bivši i sadašnji klub upisali tijesne pobjede; Raketa strijelac

Uz tijesnu pobjedu Barce nad Kijevljanima od 2:1, još jedan španjolski predstavnik, FC Sevilla, upisao je pobjedu, nad Krasnodarom od 3:2, u susretu E skupine Lige prvaka, uz pogodak Ivana Rakitića.
Sport / Nogomet | 05. 11. 2020. u 00:05 Bljesak.info

Barcelona nije bila pretjerano uvjerljiva protiv koronavirusom desetkovanog Dinama iz Kijeva i upisala je minimalnu pobjedu od 2:1.

Gol u petoj minuti za vodstvo Barce postigao je Leo Messi s bijele točke, nakon što ga Argentinac sâm i iznudio penal.

Tek u 65. minuti domaćini povećavaju. Precizan je, odličnim skokom i udarcem glavom, bio Gerard Pique na ubačaj Ansua Fatija.

Na 2:1 je smanjio vjerojatno najbolji mladi ukrajinski igrač, Viktor Cigankov, i to iz odbijanca nakon što je Neto sjajno obranio udarac Benjamina Verbiča iz blizine.

Barcelona sada ima tri pobjede i devet bodova iz tri odigrane utakmice.

U istoj skupini se Juventus ležerno poigrao s ekipom Ferencvaroša (4:1).

Još jedan španjolski predstavnik, FC Sevilla, upisao je pobjedu nad  Krasnodarom od 3:2 u susretu E skupine Lige prvaka uz pogodak Ivana Rakitića.

Krasnodar je na Sanchez Pizjuanu poveo sa 2:0, no Sevilla je uspjela okrenuti rezultat, pritom zabivši dva gola s igračem manje.

Magomed-Shapi Sulejmanov je doveo Ruse u vodstvo u 17. minuti, a samo četiri minute kasnije Marcus Berg je iz kaznenog udarca zabio za 2:0. Ivan Rakitić je u 42. minuti smanjio na 1:2 zabivši glavom na ubačaj Joana Jordana.

U posljednjim trenucima prvog dijela domaćin je ostao s igračem manje nakon što je 'pocrvenio' Jesus Navas zbog grubog prekršaja.

Ipak, Andalužani su s igračem manje uspjeli izjednačiti u 69. minuti, a pogodak je zabio Youssef En Nesyri.

Samo tri minuta kasnije marokanski napadač je doveo Sevillu u vodstvo koje je domaćin obranio do kraja.

U drugom susretu skupine Chelsea nije imao problema protiv Rennesa pobijedivši sa 3:0.