Guardiola je daleko najuspješniji trener u zadnjih deset godina

Sport / Nogomet | 17. 04. 2018. u 00:24 Bljesak.info

Pep Guardiola je samo i jedino trener ako se njegov klub zove Barcelona, bilo je jedno od mišljenja o najtrofejnijem treneru liga petice za vrijeme dok je suvereno vodio Blaugranu.

Guardiola se u jednome trenutku i sam zapitao - što dalje, odnosno zašto sam još uvijek na Camp Nou?

Nakon jednogodišnje stanke, katalonski stručnjak je preuzeo FC Bayern. U Njemačkoj nije bilo prevelikih ciljeva jer su Bavarci ionako bili nadmoćni, tako da je jedini izazov bila Liga prvaka. Ne može se kazati da je Guardiola imao ekipu za naslov prvaka Europe, ali jednako tako i da nije. U svakom slučaju, nakon tri godine je otišao iz Münchena, osvojivši sve što je bilo za osvojiti u tamošnjem nogometu, ali nije postao europskim prvakom.

Odlaskom u Manchester City 2016. godine, Guardiola je imao relativno lošu prvu sezonu u Premier ligi. Građani su završili na trećoj poziciji iza Chelseaja i Tottenhama, a ispred Liverpoola i Arsenala. Jedina utjeha - gradski rival Manchester United bio je tek šesti na tabeli.

Međutim, u ovoj sezoni Guardiola je sa Cityjem nadmoćno osvojio prvenstvo Engleske, znatno prije završetka natjecanja.

"Ovo je jedan od mojih najvećih uspjeha uopće. Prva titula s Barcelonom bila je ispunjenje sna, a osvajanje Lige prvaka protiv Manchester Uniteda bilo je tako lijepo, zbog načina na koji smo odigrali utakmicu", kazao je Guardiola u nedjelju, nakon što je postalo jasno da su već sada prvaci Engleske.

Titula prvaka i ranije osvojeni League Cup sa Cityjem znače za Guardiolu ukupno 23 osvojena naslova u trenerskoj karijeri. Sve to postigao je u deset godina bavljenja trenerskim poslom, jer Barcelonu je preuzeo 2008. godine.

Daleko iza njega su Laurent Blanc s 15 osvojenih naslova i Jose Mourinho sa ''samo'' 13.