Bundesliga

Nebeskoplavi živnuli: Schalke zabio pet komada Herthi

Ovom pobjedom Schalke je skočio na 16. mjesto ljestvice sa 24 boda, dva više od posljednje Herthe, a između njih je 17. Stuttgart sa 23 boda.
Sport / Nogomet | 14. 04. 2023. u 23:50 Bljesak.info

U prvoj utakmici 28. kola njemačkog nogometnog prvenstva Schalke 04 je na svom terenu svladao berlinsku Herthu sa 5-2 (2-1) te joj tako prepustio posljednje mjesto na ljestvici.

Schalke je poveo sa 2-0 u uvodnih 15 minuta golovima Skarkea (3) i Bueltera (14), na 2-1 je pred sam kraj prvog poluvremena smanjio Jovetić (45+3), da bi domaći preko Teroddea (48) i Bueltera (78) povisili na nedostižnih 4-1 prije no što je Richter (84) pogodio za 4-2.

Konačnih 5-2 postavio Kaminski (90+2) prekrasnim pogotom iz slobodnog udarca u sudačkoj nadoknadi. GOLOVI

Vodi Bayern sa 58 bodova, dva manje ima druga Borussia Dortmund.