Prvo poluvrijeme

Gori pod Bijelim brijegom: Golom Bilbije Zrinjski na korak od drugog kola!

Još samo 45 minuta dijele HŠK Zrinjski od povijesnog plasmana u drugo kolo kvalifikacija za Ligu prvaka!
Sport / Nogomet | 18. 07. 2023. u 20:49 M.V. | Bljesak.info

Naime, nakon prvih 45 minuta prvak Bosne i Hercegovine vodi protiv armenskog prvaka Urartua golom Nemanje Bilbije od 27. minute. Uz onih 1:0 iz Armenije Zrinjski je na dobrom putu da se plasira u drugo kolo i da sutra čeka hoće li mu protivnik biti slovački Slovan ili luksemburški Hesperange.

Nakon tog pogotka Bilbije stadion pod Bijelim brijegom je proključao, a ionako je bio na granici ključanja i figurativno i doslovno, jer je temperatura na početku utakmice bila čak 38 stupnjeva.
Uz to, svi koji su došli na stadion nisu ni mogli stati na tribinu koja je bila krcata puno prije početka.

Zrinjski je očito krenuo što prije osigurati prolaz u drugi krug jer je preko Nemanje Bilbije već u prvih desetak minuta imao dvije odlične prilike.

Bilbija propustio sjajnu priliku već u trećoj minuti kada je ubačaj sa strane poslao nekoliko centimetara pokraj lijeve vratnice. Samo tri minute kasnije bila je to još bolja prigoda za kapetana domaćih.

Mato Stanić je oteo loptu stoperu Urartua, uposlio Bilbiju, a ovaj lijevom nogom pogodio desnu vratnicu gola gostiju.

Armenci su odolijevali do 27. minute, a onda ih je slomila osovina Ćorluka - Bilbija.

Nakon duge akcije Zrinjskog Ćorluka je precizno našao Bilbiju, a ovaj glavom između dva igrača pogodio za ogromno slavlje na tribinama.

Bljesak.info / Bilbija doveo Zrinjski u vodstvo

Prvu priliku i to ozbiljnu Urartu je imao u 39. minuti.

Nakon pogreške Luke Marina lopta je došla do lijevog krila gostiju a na ubačaj je Nana Antwi glavom iz neposredne blizine tukao izravno u vratara Marića.