Union Berlin

Golom u 97. minuti vratili se na vrh Bundeslige

Union Berlin je i nakon 12. kola vodeća momčad njemačke Bundeslige, iako je do 79. minute gubio od Borussije Moenchengladbach, da bi u zadnjim sekundama dvoboja došao do pobjede od 2:1.
Sport / Nogomet | 30. 10. 2022. u 18:56 Bljesak.info

Švicarac Nico Elvedi je u 33. minuti doveo goste u vodstvo. Union je izjednačio u 79. minuti, kad je loptu u mrežu poslao Kevin Behrens.
Ekipi iz Berlina je u 86. minuti zbog zaleđa poništen pogodak što ga je postigao Christopher Trimmel.

Nakon toga, praktično u zadnjoj akciji na utakmici, u sedmoj minuti sučevog dodatka, nizozemski branič Danilho Doekhi glavom je poslao loptu u mrežu za veliko slavlje domaćih navijača.

Osmom pobjedom Union je došao do 26 bodova i zadržao jedan bod prednosti pred drugoplasiranim Bayernom koji je u subotu s visokih 6:2 slavio u Mainzu.

Treća je Borussia Dortmund sa 22 boda, dok je Borussia Moenchengladbach sa 16 bodova na 10. poziciji.

Freiburg je kao gost u kasnijem terminu slavio kod Schalkea rezultatom 2-0. Vincenzo Grifo bio je striojelac oba pogotka (45+1, 61). Klubu iz Gelsenkirchena očito ne pomaže ni smjena trenera.