Serie A

Golijade u slavlju Juventusa i domaćem porazu Rome

U posljednjem nedjeljnom susretu 26. kola talijanske Serie A Juventus je kao domaćin u Torinu pobijedio Sampdoriju 4-2. Neugodni Sassuolo pobijedio je Romu s 4:3 na Olimpicu.
Sport / Nogomet | 12. 03. 2023. u 23:40 Bljesak.info/Hina

U ogledu 26. kola talijanske Serie A s čak sedam pogodaka nogometaši Sassuola su na Olimpicu pobijedili Romu 4-3.

Domaće navijače u uvodnom dijelu utakmicu šokirao je francuski napadač Lauriente koji je u 13. i 18. minuti zabio dva gola za 2-0 gostiju.

Zalewski je u 26. smanjio na 1-2, ali je u nadoknadi prvog dijela Berardi realizirao jedanaesterac za novih plus dva gostiju (3-1). Ujedno je tada Roma ostala s igračem manje jer je Kumbulla zaradio crveni karton.

Novi priključak Rimljani su napravili na startu drugog dijela kada je Dybala smanjio na 2-3, ali je Sassuolo golom Pinamontija ponovno pobjegao suparniku u 78. minuti. Sve što je Roma do kraja napravila jest pogodak za 3-4 Wijnalduma u sudačkoj nadoknadi. GOLOVI

Roma je trenutačno peta na ljestvici, dok je Sassuolo ostao na svojoj 13. poziciji.

Juventus je kao domaćin u Torinu pobijedio Sampdoriju 4-2.

Počelo je vrlo ugodno za favorizirani Juventus koji je poveo 2-0 golovima Bremera u 11. i Rabiota u 26. minuti. No, sve je za Juventus palo u vodu u manje od 100 sekundi. Augello je u 31. smanjio, a Đuričić u 32. minuti izjednačio na 2-2.

Čekao je Juventus na novo vodstvo sve do 64. minute kada je Francuz Rabiot zabio svoj drugi pogodak za 3-2. Mogao je Juventus opet povesti s dva gola razlike u 69. minuti, ali Vlahović nije realizirao jedanaesterac.

Strepio je Juve za pobjedu sve do 94. minute, a tada je mladi, 19-godišnji Argentinac Soule postavio konačnih 4-2. GOLOVI

Juventus se popeo na sedmo mjesto ljestvice, dok je Sampdoria i dalje u velikim problemima, na posljednjem je mjestu.

Kolo će u ponedjeljak zatvoriti Milan i Salernitana.

Serie A, 26. kolo:

Juventus - Sampdoria 4-2 (Bremer 11, Rabiot 26, 64, Soule 90+4 / Augello 31, Đuričić 32)

Roma - Sassuolo 3-4 (Zalewski 26, Dybala 50, Wijnaldum 90+4 / Lauriente 13, 18, Berardi 45+4-11m, Pinamonti 78)

Cremonese - Fiorentina 0-2 (Mandragora 27, Cabral 50)

Verona - Monza 1-1 (Verdi 51 / Sensi 55)

Lecce - Torino 0-2 (Singo 20, Sanabria 23)