Glavna runda UEFA-ine Lige prvaka

FC Mostar SG 'Staklorad' remizirao s finskim prvakom

Nakon remija glavnih konkureneta za prvo mjesto po svemu sudeći o putniku u Elitnu rundu bi mogla odlučivati i gol razlika.
Sport / Nogomet | 27. 10. 2021. u 22:27 Feđa Ibrulj | Bljesak.info

Ekipa FC Mostar SG 'Staklorad' remizirala je u prvoj utakmici Glavne runde UEFA-ine Lige prvaka protiv finskog prvaka Kampuksen Dynama odigravši 1-1.

Duel prvaka BiH Mostar SG-a i najbolje momčadi finske KaDy-ja ponudio je očekivano dosta uzbuđenja.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali jeste prilika.

Domaći igrači su imali devet šuteva u okvir gola, ali nisu uspjeli savladati raspoloženog Laitinena na golu gostiju.

Utakmicu je otvorio sa svoja dva pokušaja Korsunov, prije nego što su na drugoj strani odgovorili Kahvedžić i Gosto.

Opasno je bilo pred golom Galića nakon pokušaja Jere Intale te Brazilca Itala, ali se rezultat nije promijenio. Iskusni Kahvedžić nije odustajao, ali međutim do poluvremena je njegova dva udarca opet obranio Laitinen

Otvaranje drugog dijela pripada domaćoj ekipi, ali nakon dvije šanse pred golom Finaca gosti dolaze u vodstvo. Za 0:1 pogađa Jukka Kytola u 22 minuti.

Domaći su krenuli po izjednačenje i uspjeli su osam minuta kasnije kada glavom sjajno pogađa Suton.

U završnici su jedni i drugi mogli do pobjede imali su svoje prilike, ali se rezultat nije promijenio. Nakon remija glavnih konkureneta za prvo mjesto po svemu sudeći o putniku u Elitnu rundu bi mogla odlučivati i gol razlika.