Nogometne nade

Euro U-21: Gruzija i Portugal osigurali četvrtfinale

Nogometaši Gruzije i Portugala do 21 godine izborili su iz skupine A proboj u četvrtfinale Europskog prvenstva kojem su zajednički domaćini Gruzija i Rumunjska.
Sport / Nogomet | 27. 06. 2023. u 22:15 Bljesak.info

Domaćin Gruzija odigrala je u zadnjem, trećem kolu 1-1 protiv Nizozemske u dvoboju gdje su pogoci postignuti krajem prvog poluvremena.

Gruzija je povela golom Davitašvilija u 42. minuti, dok je u šestoj minuti nadoknade prvog dijela izjednačio Taylor.

No, treći remi Nizozemske u skupini A nije joj bio dovoljan za prolaz dalje jer je u drugom susretu trećeg kola Portugal pobijedio Belgiju 2-1 i time se s četvrtog probio na drugo mjesto.

Junak mladih Portugalaca bio je Tiago Dantas koji je u 89. minuti realizirao jedanaesterac za 2-1.

Prije toga je Portugal poveo u 56. minuti golom Joaa Nevesa u 56., dok je izjednačio Vertessen u 64. minuti.

Portugal već zna suparnika u četvrtfinalu, bit će to Engleska, dok domaćin Gruzija čeka drugoplasiranog iz skupine C, piše Hina.