Europska liga

Eintracht na Nou Campu pobijedio i izbacio Barcelonu!

Nevjerojatna utakmica dvostrukog strijelca Filipa Kostića donijela je Nijemcima neočekivan prolaz dalje u samu završnicu Europske lige.
Sport / Nogomet | 14. 04. 2022. u 23:01 Bljesak.info

Nogometaši Eintrachta pobijedili su u uzvratnom dvoboju četvrtfinala Europske lige Barcelonu na Nou Campu s 3:2 i nakon 1:1 u prvoj utakmici u Frankfurtu prošli u polufinale tog natjecanja!

Dva gola za Eintracht zabio je Filip Kostić (4-11m, 67), a jedan Rafael Santos Borre (36).

Prvi pogodak za domaćina postigao je tek u prvoj minuti sudačke nadoknade Sergio Busquets, a drugi je u 11. minuti sudačke nadoknade iz kaznenog udarca zabio Memphis Depay nakon što je prekršaj na De Jongu napravio Evan N'Dicka, za što je dobio i drugi žuti, odnosno crveni karton. GOLOVI

Hrvatski reprezentativac Kristijan Jakić odigrao je cijelu utakmicu za njemačku momčad.

West Ham je u uzvratu u gostima s 3:0 svladao Lyon i prošao među četiri s ukupnih 4:1. GOLOVI

Ranije danas Red Bull Leipzig je u gostima s 2:0 bio bolji od Atalante i s ukupnih 3:1 izborio polufinale.

Utakmica Rangers - Braga otišla je u produžetke, nakon vodstva tima iz Glasgowa od 2:1. U prvoj je utakmici Braga slavila 1:0.

Završilo je 3:1 za škotski tim nakon 120 minuta, čime se Rangers pridružio ostalim polufinalistima.

Tavernier (2, 44-11m) i Roofe (101) pogađali su za Rangers, dok je strijelac za Bragu bio Carmo (83).