Serie A

Džeko i Perišić strijelci u gostujućoj pobjedi Intera

Fiorentina i Inter odigrali su utakmicu 5. kola Serie A u Firenzi, a unatoč dobrom startu domaćina slavili su gosti s 3:1. U strijelce su se upisali Edin Džeko i Ivan Perišić...
Sport / Nogomet | 21. 09. 2021. u 22:57 Bljesak.info

U utorak su u istom terminu igrali Atalanta i Sassuolo te Fiorentina i Inter u 5. kolu Serie A. Atalanta je u Bergamu s 2:1 slavila protiv Sassuola, dok je Inter s 3:1 nadigrao ekipu Fiorentine.

Atalanta je povela već u trećoj minuti kada je Gosens iskoristio asistenciju Malinovskog.

Na drugi pogodak i vodstvo Atalante od 2:0 čekalo se do 37. minute. Krenula je sjajna akcija koju je završio Zappacosta, a loptom ga je u šesnaestercu uposlio Zapata.

Pred sami kraj prvog dijela gosti su smanjili efektnim golom Berardija.

Atalanta je ovom pobjedom došla do četvrtog mjesta s deset bodova u Serie A.

Paralelno su igrali Fiorentina i Inter u Firenzi, a unatoč dobrom startu domaćina slavili su gosti s 3:1.

Domaći su poveli u 23. minuti. Po lijevoj strani pobjegao je brzi Gonzalez i sjurio se u kazneni prostor, a dok su svi krenuli prema njemu zaboravili su na Sottila na desnoj strani koji je neometan pospremio loptu u mrežu.

Inter se kasnije trgnuo, a nakon odmora su odradili dobar posao u Firenzi.

U 52. minuti nakon akcije u kojoj je Barella dodao Darmianu ovaj je zabio za 1:1.

Samo tri minute kasnije stigao je i preokret. Calhanoglu je ubacio iz kornera, a na vrhu peterca najviši je bio Džeko koji je glavom zabio za vodstvo od 2:1.

Fiorentina je ostala s igračem manje u 78. minuti kada je Gonzalez dobio dva žuta kartona zbog svađe sa sucem.

S igračem manje Fiorentina je ostala ranjivija, a to je iskoristio Perišić pred kraj utakmice.

Igrala se 87. minuta kada je Inter iz sjajne akcije došao do kaznenog prostora pa je Gagliardini uposlio Perišića, a hrvatski reprezentativac s lakoćom zabio za 3:1. Bio je to njegov prvi pogodak ove sezone.