Serie A

Inter pomeo Bolognu, dva pogotka Džeke

Na poluvrijeme se otišlo s 3:0, a za to je bio zaslužan veznjak Nicolo Barella, strijelac gola u 34. minuti.
Sport / Nogomet | 18. 09. 2021. u 22:13 Bljesak.info

Nogometaši Intera, aktualni prvaci Serie A, u subotu su na svom travnjaku u 18 sati ugostili sastav Bologne. Nerazzurri su slavili s uvjerljivih 6:1 za povratak na prvo mjesto ligaške ljestvice.

Domaćini vode već u 6. minuti golom Lautara Martineza, a prednost je udvostručio stoper Milan Škriniar u 30. Slovak je do pogotka stigao nakon što ga je iz kornera centaršutom idealno uposlio Nizozemac Denzel Dumfries.

U 54 minuti akociju je započeo Brozović, a Federico Dimarco pred vratima Bologne pronalazi Urugvajca Matiasa Vecina za četvrti gol domaćina.

Peti pogodak stigao je devet minuta kasnije. Strijelac je Edin Džeko, a do asistencije je došao Brozović.

Kapetan reprezentacije BiH ponovno je poentirao u 68., zabio je gotovo iz mrtvog kuta. Alexis Sanchez mu je nakon ulaska u igru loptu dao na lijevu stranu, Džeko je potegao i silovito zatresao mrežu Bologne.

Utješni pogodak za goste za konačnih 6:1 zabio je belgijski branič Arthur Theate u 86. minuti dvoboja.