Burno u Serie A

Dva luda preokreta: Džeko presudio Sampdoriji, uragan sjajne Atalante

Rimljani su bili bolji od Sampdorije s 2:1 (oba pogotka postigao je Edin Džeko) dok je Atalanta s 3:2 svladala Lazio koji je poslije 11 minuta igre imao 0:2.
Sport / Nogomet | 25. 06. 2020. u 01:15 Bljesak.info

Nakon što je Inter kod kuće odigrao 3:3 sa Sassuolom, dvije preostale utakmice 27. kola talijanske Serie A koje su se igrale ove srijede također su bile interesantne.

U Milanu prvi šok za Inter došao je u četvrtoj minutu kada je na asistenciju Filipa Đuričića Francesco Caputo zatresao mrežu domaćih.

Izjednačio je Romelu Lukaku u 41. minutu sa bijele točke, da bi u prvoj minuti nadoknade prvog dijela meča Christiano Biraghi pogodio za 2:1.

I onda do 64. minuta ništa. Tada je Inter imao dvije fenomenalne šanse u kojima su se našli prvo Lukaku, a zatim Biraghi. Rezultat se nije promijenio.

Ashley Young skrivio je penal u 80. minuti, a minutu kasnije u 2:2 priliku sa 11 metara pretvorio je Domenico Berardi.

Inter je ipak ponovo došao do prednosti dvije minute kasnije golom koji je iz blizine postigao Iglesias Borja Valero.

Nepune tri minute kasnije novi šok za domaće - odbijenu loptu je pokupio Magnani i poslao je u mrežu za konačnih 3:3.

Pobjede na svom terenu upisale su Roma i Atalanta i to nakon što su na poluvremenu bile u rezultatskom zaostatku.

Rimljani su bili bolji od Sampdorije s 2:1, a oba pogotka postigao je Edin Džeko.

Gosti su u vodstvo stigli u 11. minuti preko Gabbiadinija, a Vučici je preokret po tko zna koji put donio Džeko.

Bh. napadač je prvo u 64. minuti iz izuzetno teške pozicije zakucao loptu u mrežu za 1:1, a onda u samoj završnici donio pobjedu Romi novim sjajnim pogotkom.

Inače, ovo je Džeki bio 103. i 104. pogodak u dresu Vučice te se nalazi na petom mjestu liste najboljih strijelaca kluba svih vremena.

Legendarni Rodolfo Volk sa 106 pogodaka je na dostižnom četvrtom mjestu.

Atalanta je s 3:2 svladala Lazio koji je poslije 11 minuta igre imao 0:2.

Prvo je De Roon postigao autogol, a onda je prednost udvostručio Milinković-Savić. Atalanta se u igru vratila u 38. minuti kada je Gosens postigao gol za 1:2, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Atalanta došla do potpunog preokreta. Malinovsky je prvo u 66. minuti izjednačio na 2:2, a šok za Nebeskoplave stigao je deset minuta prije kraja meča kada je Palomino pogodio za konačnih 3:2.

Mario Pašalić zbog žutih kartona nije konkurirao za nastup u momčadi Atalante.