HNL

Dinamova dva gola u nadoknadi donijela olakšanje Jakiroviću

U ogledu 13. kola SuperSport HNL-a Dinamo je nevjerojatnim preokretom u sudačkoj nadoknadi utakmice, došao do pobjede nad gradskim rivalom Lokomotivom.
Sport / Nogomet | 29. 10. 2023. u 20:59 Bljesak.info

Gosti su vodili cijelu utakmicu nakon pogodtka Tucija u 4. minuti, imali u završnici utakmice i zicer za 2:0, ali onda je Dinamo u sudačkoj nadoknadi golovima Baturine i Kaneka kreirao nevjerojatan preokret.

Dinamo je tako nakon niza loših rezultata barem malo došao do "zraka".

Hrvatski prvak je gradskog suparnika dočekao sa čak četiri poraza u posljednjih pet susreta.

Sve do sudačke nadoknade se činilo kako će se crni niz nastaviti i protiv "Lokosa", no Dinamo je uspio preokrenuti rezultat i kupiti barem malo mira.

Počelo je šokantno za hrvatskog prvaka.

Lokomotiva je povela već u četvrtoj minuti utakmice nakon velike greška Marka Bulata koji je želio vratiti loptu Dini Periću.

Međutim, Tuci je "ukrao" loptu izašao sam ispred Danijela Zagorca i lijepo ga lobao.

Dinamo je nakon toga konstantno pritiskao, ali isticao se vratar Nikola Čavlina, premda se mora kazati kako ni igrači Dinama nisu pokazivali osobite realizatorske sposobnosti.

Odmah na startu drugog dijela Jakirović je uveo u igru Gabriela Vidovića i Roberta Ljubičića, ali promjene nisu urodile plodom.

Pola sata prije kraja u igru su ušli i Takuro Kaneko i Mahir Emreli, no Dinamo nije uspjevao slomiti gostujuću obranu.

U 72. minuti sudac Fran Jović je dosudio kazneni udarac za Dinamo nakon duela Bartoleca i Vidovića.

Međutim, nakon VAR provjere promijenio je odluku.

U 79. minuti vidjeli smo novu gužvu pred vratima "Lokosa", ali Ademi se nije najbolje snašao.

U 89. minuti Mišić je imao priliku, no loše je pucao s ruba kaznenog prostora.

Gosti su idućem napadu imali meč loptu, Fran Žilinski je izašao sam ispred Zagorca, ali promašio vrata.

Kazna je stigla u četvrtoj minuti nadoknade. Dinamo je izveo brzi korner, lopta je došla do Baturine koji je sjajno pogodio za 1-1.

Tri minute kasnije "Plavi" su okrenuli rezultat.

Mišić je na lijevoj strani uposlio Ljubičića, a on je poslao loptu na drugu stativu gdje je bio Kaneko zabivši za pobjedu, javlja HRT.

Luka Menalo bio je u početnoj postavi Modrih, a u 58. minuti zamijenio ga je upravo strijelac pobjedonosnog gola Takuro Kaneko.

Najzanimljiviji detalji OVDJE

U drugom nedjeljnom susretu Rijeka je na Rujevici pobijedila Goricu sa 1-0 vrativši se na vrh ljestvice. Strijelac jedinog gola bio je Marco Pašalić.