Golijada na Maksimiru

Dinamo petardom ispratio Osijek

U derbi utakmici šestoga kola SuperSport HNL-a postignuto je čak sedam pogodaka, a nogometaši Dinama su na maksimirskom stadionu svladali Osijek s 5-2 (1-1).
Sport / Nogomet | 21. 08. 2022. u 00:20 Bljesak.info

Dinamo je poveo vrlo rano, već u trećoj minuti je zabio Mislav Oršić. Osijek je preko Diona Drena Belje izjednačio u 28. minuti.

U nastavku susreta prvo je Dinamo pobjegao na 3-1 golovima Brune Petkovića i Dine Perića, dok je Osijek smanjio na 2-3 golom Laszla Kleinheislera u 74. minuti.

U finišu utakmice još je jednom strijelac bio Perić, a sve je zaključeno autogolom Jurčevića za 5-2.

Dinamo je ovom, petom ligaškom pobjedom u sezoni, učvrstio prvo mjesto, dok je Osijek ostao nisko, na osmom mjestu ljestvice.

Luka Menalo bio je u početnoj postavi, ali ga je na početku drugoga dijela zamijenio Špikić. Amer Gojak ušao je u igru u 84. minuti umjesto Ivanušeca i ubilježio asistenciju za peti pogodak.