1. HNL

Dinamo minimalno slavio nad Osijekom

Dinamo je rutinirano slavio protiv Osijeka na Maksimiru golom Kadziora u 42. minuti.
Sport / Nogomet | 27. 10. 2019. u 19:25 Bljesak.info

U zadnjem dvoboju 13. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama svladali Osijek s 1-0 (1-0) i vratili se na čelo ljestvice.

U prvom dijelu Dinamo je propustio dvije velike prilike, ali su udarci Petkovića u 11. i Oršića u 35. minuti završili pred vratnice.

Ipak, u 42. minuti nakon brzo izvedenog auta "zaspala" je cijela obrana Osijeka, Petković je proigrao Poljaka Damiana Kadziora koji pogađa za vodstvo Dinama.

Poljak je mogao do drugoga gola u 61. minuti, ali je iz slobodnog udarca s 20-tak metara pogodio vratnicu.

U zadnjim trenucima susreta igrač Osijeka Špoljarić je imao priliku za izjednaćenje, no njegov udarac iz velike blizine obranio je Livaković.

Dinamo vodi s 28 bodova, bodom više i utakmicom manje od Hajduka, dok je Osijek ostao četvrti s 20 bodova.

Susret se igrao na stadionu Maksimir, a sudio je Pajač.