Bizarni drugi gol

VIDEO | Dok Slaven Belupo slavi, Hajduk zabija

Hajduk je postigao pogodak iz prve prave prigode na utakmici kada je Caktaš u 14. minuti preciznom loptom uposlio Jaira koji je utrčao s desne strane i poslao loptu u mrežu kroz noge vratara Ježine.
Sport / Nogomet | 26. 10. 2019. u 21:25 Bljesak.info

Nogometaši Hajduka pobijedili su u 13. kolu Prve HNL Slaven Belupo s 2-0 (1-0). Splićani su s 27 osvojenih bodova zasjeli na prvo mjesto ispred Dinama koji ima 25, ali i dvije utakmice manje. Modri u nedjelju u derbiju kola dočekuju Osijek.

Bila je to jedina prigoda Hajduka u prvom poluvremenu u kojem su gosti iz Koprivnice imali veći posjed lopte koji su zadržali i u drugom dijelu.

U 74. minuti igrači Slaven Belupa mislili su da su postigli gol i počeli slaviti pa je i vratar gostiju otišao do svoje klupe, ali udarac Glavčića nakon pogreške vratara Hajduka Posavca je pogodio vratnicu. Lopta je brzo došla na polovinu gostiju, a kapetan Juranović ju je poslao u prazna vrata na koja se nije uspio vratiti Ježina.

Bila je to sedma uzastopna pobjeda Hajduka na Poljudu u ovom prvenstvu.

Slaven Belupo ostao je posljednji s 10 bodova, koliko imaju i osma Istra 1961 te deveti Varaždin, dok sedmi Inter ima samo bod više.

Hajduk - Slaven Belupo 2-0 (Jairo 14, Juranović 74)

Rijeka - Gorica 1-2 (Tomečak 82 / Zwolinski 62, Dvorneković 90+2)