7. kolo

Crnkić Sarajevo odveo na vrh

Sport / Nogomet | 05. 05. 2017. u 19:18 Sa.M.

Nogometaši Sarajeva pobijedili su večeras ekipu Slobode 1:0 na Koševu u prvoj utakmici 7. kola Lige za prvaka BiH.

Jedini gol na utakmici postigao je u prvoj minuti Nermin Crnkić, nakon lijepe asistencije Harisa Duljevića.

Poslije vodstva ekipa Mehmeda Janjoša imala je kontrolu i još nekoliko solidnih prilika u prvom poluvremenu ali su i Tuzlaci s vremena na vrijeme prijetili i bili opasan rival.

U drugom dijelu susreta Sloboda je zaigrala otvorenije, a odličnu priliku za poravnanje rezultata su imali preko Tandira koji u 54. minuti pogađa vratnicu gola Pavlovića.

Na tu priliku Slobode, 'bordo' tim je odgovorio nakon pet minuta, kada Crnkić izlazi sam ispred gostujućeg gola ali ne uspijeva poentirati.

Do kraja susreta obje ekipe su imali još nekoliko solidnih prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Sarajevo je ovom pobjedom preuzelo lidersku poziciju na ljestvici Lige za prvaka BiH, dok je Sloboda na četvrtom mjestu.

Početak utakmice 7. kola Lige za prvaka Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Slobode obilježila je stravična scena na sjevernoj tribini Koševa.

Navijač Sarajeva teško je ozlijeđen nakon što je u njegovoj blizini eksplodirao topovski udar. Prve snimke sa stadiona pokazuju da je teško ozlijedio lijevu nogu.

Ostali navijači pritekli su mu u pomoć i iznijeli su ga s tribine do vozila Hitne pomoći.