Treća titula

Copa Libertadores: Palmeiras obranio naslov

Odluka je pala početkom produžetka kada je Andreas Pereira u 95. minuti u ulozi posljednjeg igrača obrane Flamenga promašio loptu, nje se domogao Deyverson i izašao sam pred Diega Alvesa i bez problema zatresao mrežu.
Sport / Nogomet | 28. 11. 2021. u 00:25 Bljesak.info

Nogometaši Palmeirasa obranili su naslov prvaka Južne Amerike, oni su u finalu ovogodišnje Cope Libertadores u Montevideu svladali Flamengo sa 2-1 (1-1, 1-0) nakon produžetka.

Palmeiras je u vodstvo stigao 6. minuti golom Raphaela Veige nakon proigravanja Maykea, uslijedili su broni napadi Flamenga koji su urodili izjednačenjem u 72. minuti kada je Gabriel Barbosa iskoristio lucidno dodavanje De Arrascaete i snažnim udarcem iskosa u bliži kut svladao Wevertona.

Pritisak Flamenga u preostalom vremenu nije donio promjenu rezultata pa je Palmeiras postao prvi klub koji je obranio naslov u Copi Libertadores još od Boce Juniorsa koji su slavili 2000. i 2001. godine.

Za Palmeiras je ovo ukupno treći naslov u ovom natjecanju, bili su najbolji i 1999. godine, dok je Flamengo ostao na dva trofeja, 1981. i 2019., javlja HRT.