Premier League

City uvjerljiv protiv Southamptona, Haaland se istaknuo škaricama

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 30. kola engleskog nogometnog prvenstva akualni prvak Manchester City je kao gost svladao posljednji Southampton sa 4-1 (1-0).
Sport / Nogomet | 09. 04. 2023. u 00:10 Bljesak.info

Susret je bio neizvjestan u prvom poluvremenu, no kada je Haaland (45) u posljednjim sekundama tog dijela igre glavom postigao gol na asistenciju De Bruynea otpor nejakih domaćina bio je skršen.

U nastavku je Grealish (58) iskoristio još jednu asistenciju De Bruynea za 2-0, potom je Grealish i asistirao za drugi gol Haalanda (68) koji je fantastično pogodio škaricama. Bio je to 30. pogodak mladog Norvežanina u prvoj sezoni engleske Premier lige.

Zatim je Mara (72) smanjio, ali je De Bruyne izborio i kazneni udarac iz kojega je Alvarez (75-11m) postavio konačni rezultat.

Najzanimljiviji detalji OVDJE

Momčad "Svetaca" i dalje je na dnu ljestvice sa 23 boda, četiri manje od 17. Evertona, koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak.

Drugi Manchester City je, pak, stigao do 67 bodova, pet manje od vodećeg Arsenala.