Cityju treba još jedan trijumf

Brighton na Emiratesu riješio sve dileme

Brighton je današnjom pobjedom došao na šesto mjesto sa 58 bodova, jednim više od sedmog Tottenhama i osme Aston Ville, a usto ima i dvije utakmice manje odigrane te je nadomak plasmana u eurokupove sljedeće sezone.
Sport / Nogomet | 14. 05. 2023. u 21:24 Bljesak.info

Realno, sve je jasno u Premiershipu barem kada je pitanju borba za naslov prvaka prvaka. Loša forma, slabije partije, sve je to kulminiralo danas na Emiratesu gdje se Arsenal i zvanično oprostio od borbe za naslov prvaka. U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 36. kola Premiershipa, Brighton je nadigrao Arsenal 3:0.

Gosti iz Brightona poveli su nakon kombinacije Ekvadoraca, Estupinan je u 51. minuti ubacio, a nečuvani Enciso glavom pogodio mrežu. Pitanje pobjednika riješio je Undav u 86. minuti nakon što se do njega odbila lopta od sunarodnjaka Grossa, da bi konačni rezultat postavio Estupinan u šestoj minuti sudačke nadoknade.