Prijateljske utakmice

Brazil slavio na Wembleyju, Austrija zabila u šestoj sekundi!

Nogometna reprezentacija Brazila svladala je Englesku s minimalnih 1-0 gostujući na Wembleyju u prijateljskom dvoboju.
Sport / Nogomet | 23. 03. 2024. u 23:25 Bljesak.info

U sadržajnom dvoboju jedini je pogodak pao u 80. minuti, a postigao ga je 17-godišnji napadač Endrick nakon odličnog dodavanja Viniciusa Juniora.

Endrick je u igru ušao u 71. minuti zamijenivši Rodryga.

Endrick igra za brazilski Palmeiras, no u srpnju će se pridružiti Real Madridu.

Gostujuću pobjedu ostvarila je i Austrija koja je s 2-0 slavila protiv Slovačke u Bratislavi.

Christoph Baumgartner je već u šestoj sekundi utakmice svladao Martina Dubravku, a konačnih 2-0 postavio je Andreas Weimann u 82. minuti.

Baumgartnerov gol najbrži je ikad zabilježen u međunarodnom nogometu, dosad je sekundu slabiji rekord držao Lukas Podolski s utakmice Njemačke i Ekvadora iz 2013. godine.

Dvoboj Irske i Belgije u Dublinu završio je bez pogodaka, a najbliže mu je bila domaća reprezentacija koja je u 28. minuti imala kazneni udarac zbog igranja rukom.

Evan Ferguson je bio izvođač, ali je njegov udarac belgijski vratar Matz Sels uspio obraniti.

Pogodaka nije bilo ni u Kopenhagenu, gdje je Danska na Parkenu ugostila Švicarsku, javlja Hina.