Kup BiH

Borac prva ekipa u osmini finala Kupa BiH

Dosta izjednačena utakmica u prvih 15-ak minuta, a prvu šansu imali su Banjalučani preko Ninkovića, ali je golman Krupe odbranio izbacio u korner.
Sport / Nogomet | 18. 10. 2022. u 16:11 Fena

Nogometaši Borca plasirali su se u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine, nakon što su danas u prvom meču šesnaestine finala savladali Krupu s 3:1.

Ubzro nakon toga dobra šansa za Krupu, nakon akcije po desnoj strani Srđan Mrkaić šutira, ali odbranio se Borac. Krupa je djelovala opasnije u tim momentima, Ćetković je spasio nakon udarca Perovića sa desetak metara.

Borac je do vodstva došao u 28. minutu golom Envera Kulašina, a potom povećava prednost u 37. minutu kada je golmana savladao Jovo Lukić.

Tačku na i u ovom meču stavio je Goran Zakarić u 64. minutu, a domaći tim postiže utješni pogodak tri minuta kasnije.

Ostali mečevi šesnaestine finala Kupa BiH na rasporedu su sutra.