Plus 13

Bilbija neumoljivo trpa, Zrinjski nemilosrdno gazi

Lider Premijer lige ostvario je osmu uzastopnu pobjedu. Plemići su na svom terenu s 3:1 pobijedili Posušje.
Sport / Nogomet | 27. 11. 2021. u 16:56 S.B. | Bljesak.info

HŠK Zrinjski ostvario je osmu uzastopnu premijerligašku pobjedu. Plemići su po teškom terenu i kiši svladali Posušje s 3:1 i tako došli do osmog vezanog trijumfa, čime su izjednačili svoj rekord iz sezone 2013./2014. kada su zadnji put imali osam pobjeda zaredom.

Osim što Zrinjski nemilosrdno gazi, i Nemanja Bilbija nastavlja svoj niz da zabija na svakoj utakmici. Danas je postigao dva gola i došao do brojke od 16 prvenstvenih golova.

Bilbija je prvi gol zabio u prvom poluvremenu, Ivan Jukić je izveo slobodni udarac s lijeve strane, a Bilbija je samo malo skrenuo loptu. Dovoljno da mu se upiše pogodak.

Bljesak.info / Josip Barišić

U drugom dijelu na 2:0 povisio je Dragan Juranović, na asistenciju Zlomislića, no samo par minuta kasnije Blaž Tino Lauš postigao je majstorski pogodak za 2:1.

Ipak, u 79. minuti Juranović je oboren u šesnaestercu, a s bijele točke Bilbija nije pogriješio za 3:1.

Zrinjski sada ima ogromnih 13 bodova viška ispred Tuzla Cityja, koji svoju utakmicu igra u nedjelju.