Liga prvaka mladih

Benfici naslov, RB Salzburg primio šest golova!

Mlada momčad lisabonske Benfice pobijedila je Red Bull Salzburg 6-0 u Nyonu, u finalnom susretu nogometne Lige prvaka mladih. Za klub iz Lisabona to je prvi trofej u povijesti u ovom natjecanju.
Sport / Nogomet | 25. 04. 2022. u 23:38 Bljesak.info

Vro brzo su Portugalci potpuno usmjerili finale na svoju stranu te su nakon petnaest minuta igre vodili 2-0 golovima Martima Neta i Henriquea Arauja.

Do kraja poluvremena RB Salzburg je uspostavio ravnotežu, a najbolju je šansu u 37. minuti imao mladi hrvatski reprezentativac Roko Šimić, koji je odigrao čitav susret. No, njegov dobar udarac s vrha šesnaesterca zaustavio je vratar Andre Gomes.

Utakmica je definitivno zaključena početkom drugog dijela kada je Benfica zabila nova dva gola, Ndour u 53. i opet Henrique Araujo u 57. minuti, a do kraja je još i Luis Semedo u 69. minuti zatresao suparničku mrežu za 5-0.

U samom finišu je Henrique Araujo kompletirao 'hat-trick' za konačnih 6-0.

Benfica je osvojila prvi naslov u Ligi prvaka mladih nakon što je prethodno čak tri puta gubila u finalnim susretima (2014., 2017. i 2020. godine).

Po dva naslova imaju Chelsea i Barcelona, dok je Red Bull Salzburg već jednom bio pobjednik ovog natjecanja i to 2017. godine, piše Hina.

Slatka osveta

Benfica je do finala došla nakon teške utakmice protiv Juventusa u kojoj su zamalo prosuli prolaz. Vodili su tad s 2:0 nakon samo deset minuta igre, ali u drugom dijelu Stara dama se vratila u igru. Pobjednika susreta odlučili su penali,

Salzburg je do finala stigao nakon pobjede od 5:0 protiv Atletico Madrida.

Bila je ovo i osveta Benfice za finale ovog natjecanja koje se odigralo 24. travnja 2017. kad je slavio Salzburg s 2:1.

Pehar ovog natjecanja dosad su po dva puta osvajali Chelsea (2015., 2016.) i Barcelona (2014., 2018.), a po jednom RB Salzburg (2017.) Porto (2019.) i Real Madrid (2020.)