Bundesliga

Bayern uvjerljiv, novi rekord Lewandowskog

Bayern je u subotu u Muenchenu slavio s 4-0 protiv Uniona i povećao prednost u odnosu na Borussiju Dortmund ponovno na sedam bodova.
Sport / Nogomet | 20. 03. 2022. u 09:24 Bljesak.info/Hina

Bavarci nisu imali problema s Berlinčanima, a u strijelce su se upisali Kingsley Coman (16), Tanguy Kouassi (25) i dvaput Robert Lewandowski (45/penal, 47).

Lewandowski je petu sezonu zaredom zabio najmanje 30 golova, nešto što je samo Gerd Müller uspio ranije učiniti.

Bayern je protiv Uniona odigrao i svoju 1935. bundesligašku utakmica, čime je na listi svih vremena pretekao vodećeg Werdera iz Bremena (1.934), koji je lani ispao u drugu ligu.

Nogometaši Stuttgarta slavili su u 27. kolu Bundeslige kod kuće protiv Augsburga s 3-2.

Hoffenheim je 0-3 izgubio u Berlinu kod Herthe, čime je Hertha je upisala sedmu pobjedu od početka prvenstva i trenutno je 16. na ljestvici s 26 bodova, dok je Hoffenheim šesti s 44 boda.

Herthi su pobjedu donijeli Niklas Stark u 42., Ishak Belfodil u 64. minuti i Lukas Tousart u 74. minuti.

Uvjerljivu pobjedu upisao je i Mainz, koji je kod kuće slavio protiv Arminije s 4-0, a tri od četiri pogotka postigao je iz jedanaesterca.

Momčad iz Mainza je deveta na ljestvici s 37 bodova, dok je Arminia pretposljednja s 25.

Freiburg je odigrao samo 0-0 s posljednjeplasiranim Greuther Furthom. Freiburg je četvrti na ljestvici njemačkog prvenstva s 45 bodova, a Greuther Fuerth posljednji sa samo 15 osvojenih bodova.