Bundesliga

Bayern pobijedio 6:0, ali zamalo izgubio bodove radi vulgarnosti huligana

'Dietmar Hopp je i dalje kurvin sin' pisalo je na spornom transparentu Bayernovih 'navijača', a nakon što je uklonjen, utakmica se nastavila. Igrači su proveli pet minuta u svlačionicama, a po izlasku su se dodavali loptom kako bi ostali zagrijani.
Sport / Nogomet | 29. 02. 2020. u 21:46 Bljesak.info

Velik broj golova - u istoj mreži, kao i nemili skandal na tribini viđeno je u subotu na Rhein-Neckar Areni gdje je Hoffenheim dočekao ekipu Bayerna.

Serijski egzekutor u zadnjim utakmicama, Serge Gnarby, načeo domaćina već u drugoj minuti utakmice. Greška na vlastitoj polovici koštala je Hoffenheim izgubljene lopte i na kraju primljenog gola, a mladi krilni igrač odlično se snašao i zahvatio dosta težak ubačaj Müllera, iako je i vratar Baumann pomogao.

Već u sedmoj minuti semafor bilježi 0:2. Nakon jedne duge lopte, ona je završila u nogama Joshue Zirkzeea koji je zauzeo mjesto u vrhu napada umjesto ozlijeđenog Leweandowskog, a pošto mu je obrana domaćina na trenutak izbila loptu, do nje je došao drugi Joshua, odnsono Kimmich. Pucao je iz prve s ruba šesnaesterca, a vratar Baumann ni ovaj put nije imao rješenje.

Zirkzee je ipak svoju glad za golom zadovoljio u 15. minuti. Odličnu dugu dijagonalu na desno krilo Gnarbyju poslao je David Alaba, Gnarby centrirao po podu nadomak peterca, a lopta došla na posljetku do Nizozemca koji se nakon malo namještanja upisuje u strijelce.

Kako ne bi uvijek bio isključivo predmetom kritika, pobrinuo se Coutinho koji je upisan kao strijelac za 0:4 u 33.minuti. On je znalačkim udarcem iz kosa svladao Baumanna nakon što je Zirkzeeov udarac blokiran.

Svoj drugi pogodak Coutinho je upisao u 47. minuti. Veliku grešku napravila je obrana domaćina bacivši na lijevoj strani svoje obrane loptu u noge Thomasu Mülleru, a ovaj brzo upošljava Brazilca, koji iz prve puca i smješta loptu pod prečku gola Hoffenheima.

Na 0:6 podigao je Leon Goretzka u 62. minuti, koji je sâm i započeo polukontru na lijevoj strani te akciju završio potkopavanjem preko Baumanna, nakon što su mu to omogućili Coutinho i Tolisso.

Rezultat od 0:6 ostao je na semaforu do samog kraja, a vjerojatno najupečatljiviji trenutak utakmice zbio se 15 minuta prije kraja.

Sudac je prekinuo utakmicu radi uvredljivih transparenata upućene šefu Hoffenheima i glavnom čovjeko softverskog giganta SAP-a koji stoji iza kluba, Diemtaru Hoppu.

"Dietmar Hopp je i dalje kurvin sin" pisalo je na spornom transparentu Bayernovih 'navijača', a nakon što je uklonjen, utakmica se nastavila. Igrači su proveli pet minuta u svlačionicama, a kad su ponovno izašli, surađivali su i dodavali loptom kako bi ostali zagrijani.

Na taj su način profesionalci pokazali kako su ujedinjeni protiv govora mržnje.

Andrej Kramarić odigrao je drugo poluvrijeme za Hoffenheim, dok je Ermin Bičakčić ostao na klupi do kraja susreta.

Bayern je ovom pobjedom povećao prednostna vrhu ljestvice na četiri boda ispred Leipziga, doduše s utakmicom više.

Hoffenheim je ostao na osmom mjestu s 34 boda.