Bundesliga

Bayern i Leipzig slavili u gostima; Union Berlin na četvrtoj poziciji

Nogometaši Uniona iz Berlina probili su se na četvrto mjesto ljestvice njemačkog prvenstva 2-1 (1-1) domaćom pobjedom protiv Hoffenheima u susretu 19. kola.
Sport / Nogomet | 15. 01. 2022. u 23:04 Bljesak.info

Vodeći Bayern uvjerljivo je sa 4-0 (2-0) kao gost bio bolji od Koelna. Trostruki strijelac za Bavarce bio je Lewandowski (9, 62, 74), a jedan gol je postigao Tolisso (25). GOLOVI

Bayern je ovom pobjedom stigao do 46 bodova, šest više od druge Borussije Dortmund koja je još u petak sa 5-1 svladala Freiburg, dok je Koln osmi sa 28 bodova.

Goste je u vodstvo autogolom doveo Baumgartl (16-ag) koji je u vlastitu mrežu skrenuo ubačaj Beboua, no do odmora je Voglsammer (22) poravnao, da bi u nastavku uz veliku dozu sreće pobjednički pogodak postigao Promel (73).

Četvrti Union sada ima 31 bod, kao i treći Hoffenheim.

Hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić odigrao je čitav susret za Hoffenheim, javlja Hina.

RB Leipzig, koji je kao gost svladao Stuttgart sa 2-0 (1-0), odigrao je Joško Gvardiol. Golove za momčad iz Leipziga postigli su Andre Silva (11-11m) i Nkunku (70).

Ovom pobjedom RB Leipzig je stigao na sedmo mjesto sa 28 bodova, dok je Stuttgart ostao 15. sa 18 bodova.

Nogometaši Bayera iz Leverkusena probili su se na treće mjesto ljestvice njemačkog prvenstva 2-1 (0-0) gostujućom pobjedom protiv Borussije iz Moenchengladbacha.

Bayer je do pobjede stigao iako je promašio dva kaznena udarca, prvoga nije realizirao Schick kod rezultata 0-0, a drugoga Demirbay u završnici utakmice.

Dvije minute nakon što Schick u 49. minuti nije pogodio s bijele točke, Andrich (51) je ipak doveo Bayer u vodstvo, a Schick (74) se iskupio za promašaj golom za 2-0.

Elvedi (81) je smanjio zaostatka Borussije prije no što u 88. minuti niti Demirbay nije pogodio s bijele točke, no to se ipak nije osvetilo "apotekarima". GOLOVI

REZULTATI 19. KOLA,

Petak:

Borussia D. - Freiburg 5-1 (Meunier 14, 29, Haaland 45+1, 75, Dahoud 86 / Demirovič 61)