15 žutih i dva crvena kartona

Barci bod, Lahozu rekord s kartonima

Zbog nesportskog ponašanja Jordi Alba je isključen u 78. minuti, a dvije minute kasnije na "hlađenje" je morao i gostujući veznjak Vinicius Souza.
Sport / Nogomet | 31. 12. 2022. u 17:05 Bljesak.info

U susretu 15. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona i njezin gradski suparnik Espanyol odigrali su 1-1. Bila je to utakmica sa čak 15 žutih i dva crvena kartona. To je apsolutni rekord La Lige po broju kartona na jednoj utakmici.

Barca je povela već u sedmoj minuti golom Marcosa Alonsa. Domaćin je u nastavku susreta imao puno više od igre, ali je u kaotičnom nastavku ostao bez pobjede. Sudac Mateu Lahoz dosudio je kazneni udarac za goste u 73. minuti kojeg je uspješno realizirao Joselu. Potom se na terenu nekoliko puta "zakuhalo". Posebno "vatreno" je bilo od 74. do 80. minute kada je sudac pokazao ukupno devet kartona, pri čemu i dva crvena.

Barcelona je u posljednjim minutama mogla do pobjede, ali je najbolju priliku upropastio Robert Lewandowski u 88. minuti kada nije iskoristio zicer.Barcelona je godinu zaključila na prvom mjestu sa 38 bodova koliko ima i Real Madrid na drugoj poziciji.