La Liga

Barcelona umjesto skoka na prvo mjesto izgubila od Granade na Campu Nou

Barcelona je u sklopu 33. kola Primere na svom stadionu izgubila 1:2 protiv Granade. Katalonski velikan je vodio 1:0 i na kraju izgubio tri važna boda u borbi za naslov prvaka.
Sport / Nogomet | 29. 04. 2021. u 21:26 Bljesak.info

Lionel Messi je u 23. minuti doveo Katalonce u vodstvo protiv Granade i činilo se da će Barca novom pobjedom za bod preskočiti vodeći Atletico, ali tako se nije činilo igračima Granade koji su u drugom poluvremenu napravili preokret.

Prvo je u 63. minuti Darwin Machis poravnao, a minutu nakon toga trener Barcelone Koemann je isključen zbog prigovora.

Nervozu u redovima Katalonaca dodatno je stvarala granitna obrana Granade u drugome dijelu i kontre ubojite poput granata.

U 79. minuti Jorge Molina je postigao pobjednički gol za svoju momčad, koji je Barcelonu ostavio na trećem mjestu s istim brojem bodova kao i Real, dok je Atletico ostao vodeći s dva boda više.

Granada je osma s 45 bodova, pet manje od mjesta koje vodi u Europu.

Zanimljivo, do ove utakmice Granada nikad nije dobila Barcelonu na Campu Nou.

Inače, bila je ovo još jedna utakmica tipična za završne faze prvenstava, kad veliki klubovi pokažu slabost.

Doduše, krize su se u ovome prvenstvu već događalo velikoj trojki u Španjolskoj, u različitim fazama zahtjevne sezone.

Do kraja La Lige ostalo je nekoliko zanimljivih utakmica, a o prvaku će, sve su prilike, odlučivati minimalna bodovna razlika. Trenutačno su pet kola prije kraja Atletico, Real, Barcelona i Sevilla stisnuti u tri boda.