La Liga

Barcelona protiv Seville pokazala moć

U derbiju 30. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Campu Nou pobijedila Sevillu sa 1:0 skočivši na drugo mjesto ljestvice.
Sport / Nogomet | 03. 04. 2022. u 23:09 Bljesak.info

U još jednom španjolskom derbiju Barcelona je srušila i Sevillu. Pedri je zabio sjajan gol za pobjedu Barcelone od 1:0.

Katalonci su bili bolji i apsolutno su zaslužili pobjedu, a pogodak odluke zabio je ponajbolji mladi igrač današnjice u 72. minuti utakmice.

Dembele je uposlio 19-godišnjeg veznjaka, koji je "bacio na pod" dvojicu suparničkih igrača, među kojima i Rakitića. a onda lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 1-0. Bio je to drugi gol nove mlade zvijezde katalonskog velikana.

Barca je mogla i uvjerljivije slaviti, no Marokanac Bono je odlično branio upisavši nekoliko sjajnih obrana.

Najbliže golu gosti su bili u sudačkoj nadokandi, no Marc-Andre ter Stegen je zaustavio udarac Ludwiga Augustinssona.

Za Sevillu je cijeli susret odigrao Ivan Rakitić.

Real Betis je u ovom kolu pobijedio Osasunu sa 4-1, a pogodak za goste zabio je hrvatski reprezentativac Ante Budimir.

Betis je poveo 2-0 golovima Juanmija Jimeneza (34, 45+2), Budimir je u 64. minuti vratio nadu gostima, no Betis je uzvratio s još dva gola za konačnih 4-1. U 82. minuti je Wiliam Carvalho zabio je za 3-1, a konačnih 4-1 postavio je Alex Moreno u 88. minuti.

Betis je ovom pobjedom nastavio lov za četvrtom pozicijom koja vodi u Ligu prvaka

U ranije odigranom susretu Athletic Bilbao je pobijedio Elche s 2-1 ostavši u igri za mjesto u europskim kupovima.

Baskijski sastav je poveo u 32. minuti golom Alexa Berenguera, a pobjedu domaćin potvrdio je Asier Villalibre u 86. minuti.

U posljednjim trenucima susreta Elche je smanjio golom Josana Ferrandeza.

Granada i Rayo Vallecano odigrali su 2-2, dok je susret između Valencije i Cadiza završio bez pogodaka.