Kup kralja

Barcelona nakon drame u Granadi prošla u polufinale

Barcelona je smanjila u 88. minuti golom Antoinea Griezmanna, a Jordi Alba je izjednačio u drugoj minuti sudačke nadoknade. Barcelona je potpuno preokrenula u 100. minuti, strijelac je opet bio Griezmann.
Sport / Nogomet | 04. 02. 2021. u 00:10 Bljesak.info

Bila je to zaista dramatična četvrtfinalna utakmica Kupa kralja u Granadi. Barcelona je gubila 2:0 do 88. minute i na kraju je ipak slavila s 5:3 nakon produžetka.

Granada je povela u 33. minuti golom Kenedyja. Na 2:0 povisio je Roberto Soldado u 47. minuti.

Barcelona je smanjila u 88. minuti golom  Antoinea Griezmanna, a Jordi Alba je izjednačio u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Barcelona je potpuno preokrenula u 100. minuti, strijelac je opet bio Griezmann. Tri minute poslije Gradana se vraća pogotkom Fede Vica.

Frenkie de Jong ponovno dovodi Barcelonu u vodstvo u 108. minuti. Konačnih 5:3 postavio je Alba u 113. utakmici.

Uoči utakmice, dok su igrači bili na zagrijavanju, na stadionu Nuevo Los Carmenes osjetio se lakši potres, magnitude 2,5 stupnjeva po Richteru.

To je posljednji u nizu potresa koji su posljednjih dana pogodili okolicu Granade, javlja Hina.

Ranije su se nogometaši Levantea plasirali u polufinale svladavši na svom terenu nakon produžetaka Villareal s 1-0.

Momčad iz Valencije je gol za prolaz postigla u nadoknadi vremena drugog produžetka, a strijelac je bio Marti Roger.

Ovo je prvi plasman Levantea u poluzavršnicu Kupa kralja u posljednjih 80 godina.

Prethodno je plasman u polufinale izborila i FC Sevilla, koja je u utorak u gostima svladala Almeriju 1:0, dok posljednji par četvrtzavršnice čine Betis i Athletic Bilbao, koji igraju u četvrtak u 21 sat na stadionu Benito Villamarín u Sevilli.

Ždrijeb polufinalnih parova biti će održan 5. veljače, a dvoboji su na programu 10. veljače i 3. ožujka.