Copa del rey

Atletico u četvrtfinalu, Osasuna prošla na penale, Valencia uvjerljiva

Atletico Madrid je u osmini finala Kupa kralja s 2:0 pobijedio Levante, dok je Valencia bila vrlo uvjerljiva s 4:0 pobjedom nad Sporting Gijonom. Osasuna je prošla Betis nakon 2:2 u 120 minuta i penala.
Sport / Nogomet | 19. 01. 2023. u 00:05 Bljesak.info

Strijelci za Madriđane protiv Levantea bili su Morata (54) i Llorente (90+1).

Valencia je s 4:0 svladala Sporting Gijon golovima Cavanija (10, 39), Kluiverta (21) i Dias Lina (64).

Penali su odlučili pobjednika u dvoboju Betisa i Osasune, gdje je rezultat nakon 90 minuta bio 1:1, a nakon 120 minuta 2:2.

Carvalho je doveo domaćina u vodstvo u 62. minuti, a produžetke je gostima osigurao David Garcia u prvoj minuti nadoknade.

Betis je opet poveo golom Sabalyja u 103. minuti, no tri minute kasnije Ruben Garcia je pogotkom za 2:2 osigurao penale, koji su na kraju pripali Osasuni.

Prilikom izvođenja 11-eraca sva četiri igrača Osasune bila precizna, dok je Herrera obranio udarac Canalesa, a Rodriguez je promašio za Betis.

Ante Budimir ušao je u igru za Osasunu u 71. minuti i pogodio drugi udarac s bijele točke.

Athletic Bilbao je golom De Marcosa u 27. minuti svladao Espanyol.

Jučer su plasman među osam najboljih u Kupu kralja osigurali Rakitićeva Sevilla i Real Sociedad.

U četvrtak u preostala dva dvoboja osmine finala trećeligaš AD Ceuta dočekuje Barcelonu, a Real Madrid je gost kod Villarreala.